Výcvik

  1. Školička pro štěňata a budoucí psovody

Školička je určena štěňatům všech plemen psů od 3 do 6 měsíců s PP i bez něj. Cílem je socializace štěněte, pomoc s výchovou štěněte a příprava na jeho budoucí výcvik. Cvičení probíhá v malých skupinkách po individuální domluvě s instruktorem.

         

 

 

  1. Kurzy poslušnosti pro začátečníky

Dvouměsíční kurzy jsou určeny pro psy všech plemen s PP i bez něj ve stáří od 5–6 měsíců a staršími. V kurzu spolu se svými psovody získají základní návyky ve výcviku ovladatelnosti a poslušnosti. Naučíte se, jak se psem trénovat přivolání, chůzi u nohy, ovladatelnost na vodítku, polohy u nohy, odložení a základy aportu. Takto vytvořené základy Vám i Vašemu okolí umožní bezproblémové soužití s Vaším čtyřnohým přítelem. Po absolvování základního kurzu je možno dle typu plemene pokračovat dále. Nabízíme i pomoc při odstraňování nežádoucího chování.

  1. Kurzy pro pokročilé psovody

Jsou určeny zájemcům o pokročilý výcvik dle NZŘ, IPO apod. V kurzu si rozšíříte znalosti v poslušnosti o zdolávání překážek, získáte základní vědomosti v pachových pracích a základy výcviku obran. Nabízíme možnost nácviku a tréninku obran se svazovým figurantem. Kurzy jsou ukončeny přezkoušením formou interního závodu a možnosti účasti na zkouškách podle platných zkušebních řádů (nejprve podle ZOP, ZZO a následně vyšších úrovní podle vycvičenosti a plemene psa).

 

Dále nabízíme:

  1. Výcvik se zaměřením na mládež

Vhodný pro mládež ve věku do 18 let bez rozdílu plemene psa.

  1. Možnost výcviku se zaměřením na malá plemena

Podle zkušebních řádů ZMMP a ZMP1,2, s důrazem na pachové práce.

  1. Pomoc s výcvikem podle speciálních zkušebních řádů

(záchranářské zkoušky, základy vyhledávání předmětů i osob).

  1. Pomoc při prezentování psa na výstavách

    – základy předvádění psů, přípravy na výstavy a bonitace, konzultační činnost.